Jak skutecznie organizować proces dydaktyczny w przedmiotach ścisłych w korelacji z matematyką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Emilia Gościewska   
Wtorek, 11 Czerwiec 2013 12:48
W dniu 7 czerwca 2013 r. odbyła się konferencja dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych szkół Białegostoku „Jak skutecznie organizować proces dydaktyczny w przedmiotach ścisłych w korelacji z matematyką”. Konferencja odbyła się w siedzibie Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Organizatorami konferencji była Pracownia Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji w CKU w Białymstoku oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku we współpracy z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym. W spotkaniu udział wzięło 52 nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Białymstoku.

Konferencję otworzyli Dyrektor CKU – pani Bożena Barbara Krasnodębska oraz Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich Uniwersytetu w Białymstoku – dr hab. Jerzy Halicki.

Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkał się wykład „Chao ab ordo –  ślepe ścieżki edukacji”, który  wygłosił dr  hab. Zbigniew Hasiewicz, prodziekan ds. dydaktycznych i studenckich Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku.

Następnie głos zabrał pan Jerzy Mantur – kierownik PBAiSRE, który dokonał prezentacji dotychczasowych działań pracowni oraz planu współpracy ze szkołami w przyszłym roku szkolnym. Konsultant ds. informatyki  – pan Mirosław Leszczyński przedstawił ciekawą propozycję – tworzenie Banku Zadań, który pozwoli na integrację nauczycieli przedmiotów matematycznych i przyrodniczych  w procesie dydaktycznym na wszystkich etapach kształcenia.

Po przerwie kawowej warsztaty dla nauczycieli poprowadziły konsultantki Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego – panie Alina Popiołek oraz Beata  Krajewska. Nauczyciele otrzymali materiały konferencyjne oraz propozycję wydawniczą GWO.

W końcowej części uczestnicy konferencji wypełnili ankietę przygotowaną przez pracownię, mającą na celu pogłębienie wiedzy konsultantów na temat preferowanych form współpracy z PBAiSRE. Na zakończenie głos zabrała pani Bożena Barbara Krasnodębska dziękując nauczycielom za udział w konferencji oraz zachęciła do kontynuowania współpracy w przyszłym roku szkolnym.

 

 

 

Obejrzyj całą galerię zdjęć z konferencji

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( Czwartek, 13 Czerwiec 2013 12:50 )