Sprawozdanie z konferencji „Jak efektywnie kształcić w kontekście zmian w nowej formule egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie” Drukuj
Wpisany przez Emilia Gościewska   
Poniedziałek, 04 Listopad 2013 07:53

Sprawozdanie z konferencji „Jak efektywnie kształcić w kontekście zmian w nowej formule egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie”.


W dniu 29.10.2013 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku odbyła się konferencja „Jak efektywnie kształcić w kontekście zmian w nowej formule egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie” zorganizowana przez Pracownię Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy współpracy z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku.

Konferencja była skierowana do dyrektorów szkół, kierowników kształcenia praktycznego, liderów komisji przedmiotów zawodowych, nauczycieli kształcenia zawodowego oraz innych zainteresowanych.

Swoją obecnością konferencję zaszczycili między innymi:
Jan Szczęsny – kierownik Referatu Zasobów Oświatowych i Organizacji Szkół Ponadgimnazjalnych Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku,
Joanna Krysiuk – z-ca kierownika działu poradnictwa zawodowego i szkoleń  Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku,
Sylwia Czerep – przedstawiciel Podlaskiego Związku Pracodawców, koordynator projektu „Szkoleniowiec – nowe możliwości”,
Ryszard Kuliński – konsultant przedmiotów zawodowych Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Na konferencji omówiono: obszary zmian w szkolnictwie zawodowym oraz przykłady dobrej praktyki w zakresie modernizacji oferty kształcenia zawodowego (ZSTiO w Białymstoku). Pracownicy pracowni zaproponowali wsparcie dla szkół zawodowych miasta Białegostoku przez  PBAiSRE. Omówiono także sytuację naszych absolwenci na lokalnym rynku pracy.
W konferencji uczestniczyły 32 osoby.

Konferencję otworzyła pani Bożena Krasnodębska dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku a prowadziła pani Jadwiga Mieczyńska konsultant Pracowni Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji.


Program konferencji
1. Powitanie i otwarcie konferencji – pani Bożena Barbara Krasnodębska dyrektor CKU w Białymstoku.
2. Wystąpienia zaproszonych gości.
3. Sytuacja na lokalnym rynku pracy w kontekście wyboru kierunków kształcenia – pani Joanna Krysiuk z-ca kierownika działu poradnictwa zawodowego i szkoleń  Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku.
4. Wpływ bezpieczeństwa uczniów na efektywność kształcenia – pan Ryszard Kuliński konsultant przedmiotów zawodowych Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.
5. Dobre praktyki w szkolnictwie zawodowym (w tym pokaz mody) – pani Kamila Luiza Antoniuk nauczyciel  Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku.
6. Przerwa kawowa.
7. Zmiany w szkolnictwie zawodowym – pan Rafał Michałowski z-ca Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku.
8. Efekty kształcenia w szkołach zawodowych na podstawie wyników egzaminów zewnętrznych – pani Elżbieta Leszczyńska nauczyciel konsultant koordynator kształcenia zawodowego CKU w Białymstoku.
9. Wspomaganie szkół zawodowych miasta Białegostoku przez PBAiSRE w zakresie podniesienia jakości kształcenia – pani Jadwiga Mieczyńska konsultant ds. przedmiotów zawodowych CKU w Białymstoku.
10. Podsumowanie i zakończenie konferencji.

 

Obejrzyj całą galerię zdjęć z konferencji

 
 
 
 
 
 

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 04 Listopad 2013 10:30 )